Prezentácia pastoračnej príručky: Malá cesta kresťanských manželov

Už vyše roka v Rade KBS pre rodinu pracujeme na preklade jedinečnej príručky, ktorá na slovenskom „trhu" dlhodobo chýbala, ktorá slúži na sprevádzanie manželov (nielen) po sobáši a to v špecifickej téme – vovádzania do tajomstva a žitia sviatosti manželstva.

Autorom materiálu Malá cesta kresťanských manželov je známy taliansky kňaz don Renzo Bonetti, ktorého ste mohli zažiť osobne aj na Slovensku

Celá cesta je pritom originálna v tom, že sa uskutočňuje cez uvažovanie nad jednoduchými obrazmi, ktoré napomáhajú postupne vstupovať do hĺbky tohto veľkého tajomstva, ktorým je sviatosť manželstva. Manželia tak odhaľujú veľký diamant, ktorý vo sviatosti manželstva obdŕžali, ktorý je schopný priniesť veľké svetlo do života rodín, spoločnosti i Cirkvi.

V najbližších týždňoch budeme spúšťať pilotné testovanie príručky v slovenských podmienkach. Radi by sme dali túto príručku zakúsiť rôznym skúsenostiam, spoločenstvám a hnutiam, aby sme pripravili široké spektrum najrôznejších spätných väzieb. 

Tento nenáročný pilotný projekt môže poslúžiť aj ako malá duchovná obnova pred Vianocami. Práve tajomstvo vtelenej Lásky je tak veľmi prítomné i v manželskej láske. Obnova manželskej lásky vo svetle vtelenia a vykúpenia napokon vedie k obnove celej rodiny.

Pozývame Vás online prezentáciu materiálu v pondelok 28. novembra 2022 od 20.00 – 21.30. 

Prihlásiť sa môžete tu: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLQZ3uofZVj3LOtJt4bxK1nRQ_mu3eUFH8Wnwg7TXDFuChKw/viewform 

Prihlasovacie údaje zašleme všetkým prihláseným.