Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

Vatikán 2. júla (RV) Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov.

Ak sa rodiny starali o dobré vzťahy, pandémia im ukázala ich poklad

 Ak sa členovia rodín starali o svoje dobré vzťahy aj predtým, pandémia im priniesla silné uvedomenie si pokladu, ktorý doma majú, vraví Katarína Baginová, koordinátorka projektu Family Garden. TK KBS povedala, ako fungovalo poradenské centrum pre manželov počas krízy a aké výzvy očakáva po jej odznení.

V Centre pre rodinu na Sigorde sa po troch mesiacoch konal prvý kurz

V gréckokatolíckom Centre pre rodinu na Sigorde sa v dňoch 12. – 14. júna 2020 konal kurz Rút pre manželské páry. Jeho zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k Božiemu plánu pre manželstvo.

Rodičia sú prvými katechétami, píše pápež František rodinám v Brazílii

Vatikán 27. mája (RV) Aj jedna z najočakávanejších tohtoročných udalostí brazílskej cirkvi, desiate národné sympózium rodín, sa konala formou videokonferencie. Na virtuálnom okrúhlom stole sa zúčastnil aj pápež František, ktorý v nedeľnom posolstve pripomenul, že rodičia okrem iných výchovných úloh majú svojím deťom odovzdať katechetizmus.

Svetový deň rodiny – príležitosť poďakovať

Slávenie Svetového dňa rodiny, ktorý sa z iniciatívy OSN od r. 1993 každoročne pripomína 15. mája, je príležitosťou pre Radu KBS pre rodinu poďakovať manželom a rodinám na Slovensku za ich vernosť a za ich každodenné úsilie o prehlbovanie svojej manželskej lásky a o dobrú výchovu svojich detí. Tiež i za svedectvo a službu iným manželom a rodinám.

Novinka v Rádiu LUMEN: Nájdite si 10 minút týždenne pre svoju rodinu

Bratislava 29. apríla (TK KBS) – Hľadáte možnosti ako napredovať v manželstve? Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov jedenkrát za týždeň zamyslieť sa nad zmyslom rodinného života a nad tým, kde čerpať silu, povzbudenie a inšpiráciu do vzťahov s ľuďmi, ktorých najviac milujeme.