Vyšli nové informácie k Svetovému dňu starých rodičov a seniorov

V Tlačovom stredisku Svätej stolice v utorok 22. júna predstavili posolstvo pápeža Františka k prvému Svetovému dňu starých rodičov a seniorov, ktorý sa tento rok bude sláviť po prvý raz. Pápež František bude 25. júla o 10.00 sláviť osobitnú svätú omšu so seniormi vo Vatikánskej bazilike.

Fórum Amoris laetitia v Ríme spojilo zodpovedných za pastoráciu rodín z celého sveta

Prinášame Vám podrobnú správu z online fóra s názvom „V akom štádiu sme s Amoris laetitia?, ktoré zorganizovalo vatikánske Dikastérium pre laikov, rodinu a život od 9. - 12.6.2021. V správe je možné nájsť odkazy na mnohé tvorivé pastoračné programy z celého sveta i na kompletný príhovor pápeža Františka o misii kňazov a rodín.

Pápež vo svojom videoposolstve načrtol nové cesty pastorácie rodín

V Roku rodiny Amoris laetitia zorganizovalo Dikastérium pre laikov, rodinu a život online fórum s názvom „V akom štádiu sme s Amoris laetitia? Stratégie uplatňovania apoštolskej exhortácie pápeža Františka“. Účastníkom podujatia pri 5. výročí vydania dokumentu, ktorý je ovocím Synody o rodine, sa cez videoposolstvo prihovoril Svätý Otec František. Fórum trvá od stredy 9.6. do soboty 12.6.2021. Slovensko zastupuje Rada KBS pre rodinu.

Online konferencia z EU parlamentu

Pozývame Vás na medzinárodnú online konferenciu z Európskeho parlamentu s témou,, Harmonizácia pracovného a súkromného života v čase demografických zmien ako nástroj medzigeneračnej solidarity alebo prečo vrátiť rodinu do slovníka Európskej únie ", ktorá sa bude konať 2. 6. 2021 od 13.00 do 15.00 hod.

Predseda Rady pre rodinu o koncepte domácej cirkvi

V rámci osláv Dňa rodiny vladyka Cyril Vasiľ vyzdvihol koncept domácej cirkvi, priblížil historický kontext vzniku tohto pojmu a načrtol inšpiratívne cesty, ktorými sa rodina môže stávať domácou cirkvou.