Zverejnili sme 2. video z projektu 10 videí AL

Na našej stránke už nájdete utitulkované video, ktoré sme pripravili v spolupráci s TV LUX, rovnako sme zverejnili ďalšiu katechézu. Nech slúžia v rodinách, farnostiach i spoločenstvách.

Prof. Gambino: Pandémia odkryla, že rodina je pre Cirkev veľkým dobrom

Pandémia odkryla, že rodina je pre Cirkev veľkým dobrom, že Cirkev je pre rodinu veľkým dobrom. Poukázala na to prof. Gabriella Gambino, podsekretárka Sekcie pre život vatikánskeho Dikastéria pre laikov, rodinu a život. Uviedla na dnešnom online stretnutí národných riaditeľov pre rodinu a život európskych biskupských konferencií, ktoré zorganizovala Rada európskych biskupských konferencií (CCEE).

Tím NTM ponúka ďalšie tipy pre manželov

Tím Národného týždňa manželstva (NTM) ponúka opäť niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť v súčasnej dobe pandémie v manželskom vzťahu. Uvádza ich v najnovšom newslettri.

KBS chystá online konferenciu s názvom Fungujúca a stabilná rodina

Fungujúca a stabilná rodina - je názov témy online konferencie, ktorá bude v stredu 21. apríla 2021 v Bratislave. Pozýva na ňu Konferencia biskupov Slovenska. Organizuje ju v spolupráci so Spoločnosťou Úsmev ako dar, Asociáciou rodinných sudcov a Teologickou fakultou Trnavskej univerzity.

Rada KBS v spolupráci s TV LUX zverejnila prvú video-katechézu k Roku rodiny Amoris laetitia

Rada KBS pre rodinu zverejnila v spolupráci s TV LUX prvé video katechézy k Roku rodiny Amoris laetitia. Projekt obsahuje 10 videí, ktoré budú zverejňované v mesačných intervaloch. Ku každému videu je pripravený sprievodný manuál obsahujúci 4 katechézy, ktoré bude Rada zverejňovať v týždenných intervaloch. Materiál sa tak môže stať pastoračnou príručkou pre duchovnú obnovu rodín/spoločenstiev a farností.