Na našej stránke postupne zverejňujeme aktuality k Svetovému dňu starých rodičov

„Ja som s tebou po všetky dni“ – to je názvov posolstva, ktoré pápež František napísal pri príležitosti prvého Svetového dňa starých rodičov a seniorov, ktorý bude Cirkev sláviť 25. júla. Prinášame vybrané myšlienky z posolstva. Rovnako na stránke nájdete aj príhovor kadrinála Farella z tlačovej konferencie a ďalšie pastoračné podnety k sláveniu tohto dňa.

Vyšli nové informácie k Svetovému dňu starých rodičov a seniorov

V Tlačovom stredisku Svätej stolice v utorok 22. júna predstavili posolstvo pápeža Františka k prvému Svetovému dňu starých rodičov a seniorov, ktorý sa tento rok bude sláviť po prvý raz. Pápež František bude 25. júla o 10.00 sláviť osobitnú svätú omšu so seniormi vo Vatikánskej bazilike.

Fórum Amoris laetitia v Ríme spojilo zodpovedných za pastoráciu rodín z celého sveta

Prinášame Vám podrobnú správu z online fóra s názvom „V akom štádiu sme s Amoris laetitia?, ktoré zorganizovalo vatikánske Dikastérium pre laikov, rodinu a život od 9. - 12.6.2021. V správe je možné nájsť odkazy na mnohé tvorivé pastoračné programy z celého sveta i na kompletný príhovor pápeža Františka o misii kňazov a rodín.

Pápež vo svojom videoposolstve načrtol nové cesty pastorácie rodín

V Roku rodiny Amoris laetitia zorganizovalo Dikastérium pre laikov, rodinu a život online fórum s názvom „V akom štádiu sme s Amoris laetitia? Stratégie uplatňovania apoštolskej exhortácie pápeža Františka“. Účastníkom podujatia pri 5. výročí vydania dokumentu, ktorý je ovocím Synody o rodine, sa cez videoposolstvo prihovoril Svätý Otec František. Fórum trvá od stredy 9.6. do soboty 12.6.2021. Slovensko zastupuje Rada KBS pre rodinu.