SSV vydal List pápeža Františka manželom v darčekovom vydaní

V Roku rodiny Amoris Laetitia vydal Spolok svätého Vojtecha v špeciálnom vydaní List pápeža Františka manželom, ktorý zverejnil na sviatok Svätej rodiny v nedeľu 26. decembra 2021. „Pápež František venoval list manželom ako vianočný dar, ktorý má byť povzbudením, znamením blízkosti a príležitosťou na meditáciu. Spolok svätého Vojtecha vydáva tento list v poštovej obálke s potlačou, aby mohol byť vzácnym posolstvom hlavy Cirkvi slovenským rodinám nielen v Roku rodiny, ale kedykoľvek po ňom manželia, či snúbenci siahnu,“ hovorí riaditeľ SSV Ivan Šulík.

Pastoračný kit na slávenie 10. svetového stretnutia rodín v slovenčine

KBS prináša slovenský preklad prvej časti Pastoračnej príručky (tzv. Pastoračný kit) na slávenie 10. svetového stretnutia rodín v Ríme, ktorá má byť pomocou pre partikulárne cirkvi zodpovedné za organizáciu diecéznych stretnutí rodín v rámci SSR. Každá diecéza/farnosť sa môže inšpirovať podnetmi, ktoré príručka ponúka, pričom si môže jednotlivé iniciatívy voľne prispôsobiť miestnemu kultúrnemu kontextu a vlastným pastoračným potrebám. Pastoračnú príručku v slovenčine si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke SSR v sekcii "Na stiahnutie"

Nové vydanie Gaudete et exsultate je už k dispozícii

Spolok svätého Vojtecha prináša dotlač exhortácie pápeža Františka Gaudete et exsultate – o povolaní k svätosti v súčasnom svete, ktorá je nanajvýš aktuálna v Roku rodiny Amoris laetitia i v kontexte príprav na X. Svetové stretnutie rodín, ktoré sa koná pri 6. výročí apoštolskej exhortácie Amoris laetitia a 4 roky po vyhlásení exhortácie Gaudete et exsultate. Práve z tejto exhortácie vychádza i téma Svetového stretnutia: Rodinná láska – povolanie a cesta svätosti. Je preto vhodnou na katechézu vo farnosti, na stretnutia rodín, na osobnú lektúru kňazov i manželov. Zakúpiť ju je možné v sieti Spolku svätého Vojtecha i v e-shope.

Obraz M. Rupnika vo forme plagátu a banera

Pripravili sme pre vás pripravili baner a plagát obrazu o. Ivana Rupnika, ktorý je symbolom Svetového stretnutia rodín 2022, ktorý môže slúžiť pre zavesenie v chráme/pastoračnej miestnosti, na katechézu vo farnosti. Produkty je možné si objednať TU.  

Svätý Otec ukončil cyklus o sv. Jozefovi, patrónovi Cirkvi

Pri generálnej audiencii v stredu 16. februára pápež František uzavrel svoj cyklus katechéz o sv. Jozefovi. V záverečnej 12. časti s názvom „Sv. Jozef, patrón univerzálnej Cirkvi“ zdôraznil jeho úlohu chrániť Cirkev tak ako chránil Ježiša a Pannu Máriu.

V televízii LUX o diecéznej príprave na SSR

14. februára 2022 o 17.30 TV LUX odvysielala reláciu Doma je doma s témou Diecézna príprava na Svetové stretnutie rodín. Hosťami boli o. Peter Čieško, člen Rady pre rodinu za Nitriansku diecézu a manželia Jaroslava a Martin Václavovci. Reláciu si môžete pozrieť v archíve.

Pápež pokračuje v katechézach o sv. Jozefovi

Pri generálnej audiencii v stredu 9. februára sa pápež František venoval téme smrti ako „temných dverí, ktorými každý človek raz musí prejsť“. Pripomenul, že myšlienku na smrť nemáme z nášho osobného i spoločenského života vytesňovať, ale postaviť sa k nej vo svetle Kristovho tajomstva. V 11. pokračovaní svojho cyklu katechéz predstavil sv. Jozefa ako „patróna dobrej smrti“.