V televízii LUX o diecéznej príprave na SSR

14. februára 2022 o 17.30 TV LUX odvysielala reláciu Doma je doma s témou Diecézna príprava na Svetové stretnutie rodín. Hosťami boli o. Peter Čieško, člen Rady pre rodinu za Nitriansku diecézu a manželia Jaroslava a Martin Václavovci. Reláciu si môžete pozrieť v archíve.

Pápež pokračuje v katechézach o sv. Jozefovi

Pri generálnej audiencii v stredu 9. februára sa pápež František venoval téme smrti ako „temných dverí, ktorými každý človek raz musí prejsť“. Pripomenul, že myšlienku na smrť nemáme z nášho osobného i spoločenského života vytesňovať, ale postaviť sa k nej vo svetle Kristovho tajomstva. V 11. pokračovaní svojho cyklu katechéz predstavil sv. Jozefa ako „patróna dobrej smrti“.

14. februára sa začne na Slovensku Národný týždeň manželstva 2022

Aj tento rok NTM prináša podnetné tipy a inšpirácie pre manželské dvojice v kombinácii živých stretnutí aj virtuálnych programov. Je možné vybrať si z celonárodných aj z miestnych aktivít. Väčšina aktuálnej ponuky programov a aktivít aktuálneho ročníka sa nachádza na webe NTM.

FKI zverejnilo tému Dňa rodiny 2022

Téma 14. ročníka Dňa rodiny 2022, ktorý zastrešuje Fórum kresťanských inštitúcii (FKI), bude znieť Nad(ý)chnime sa! FKI o tom informovalo v informačnom liste.

Manželské páry prijali záväzky učeníctva v spoločenstve SKALA

V Nedeľu 30. januára sa v priestoroch Gréckokatolíckej eparchie v Košiciach stretli členovia Spoločenstva kňazských a laických rodín (SKALA). Pravidelné stretnutie kňazov i laikov zo školy učeníctva bolo obohatené o prijatie záväzkov manželských párov, ktoré prešli viacročnou formáciou.

Novinky v sekcii Vzdelávacie inštitúcie a programy

V rámci aktualizácie našej web-stránky Vám prinášame aktualizovanú časť Vzdelávacie inštitúcie a programy, v ktorej nájdete prehľad domácich i zahraničných programov zaoberajúcich sa vzdelávaním v oblasti teológie manželstva a rodiny a pastorácie rodín.

Pápež prijal sudcov Rímskej róty: Potreba načúvania a pastoračného srdca

Pri stretnutí so sudcami Rímskej róty pri príležitosti začiatku nového tzv. súdneho roka pápež František zdôraznil v procesoch skúmania platnosti manželstva potrebu dôkladného načúvania. Sudca sa podľa jeho slov musí vyhnúť „legalistickému pelagianizmu“ a „sebareferenčnému vnímaniu zákona“.