Vyšla hymna k X. svetovému stretnutiu rodín v Ríme

"Veríme v lásku". Tak znie oficiálna hymna 10. svetového stretnutia rodín, ktorú zložil Mons. Frisina, ktorá bude sprevádzať hlavné momenty stretnutia rodín s pápežom. Bola koncipovaná tak, aby sprevádzala veľké momenty stretnutia, a bola nástrojom, ktorý zapojí do spevu všetky rodiny. Hymnu nájdete na našej stránke úplne dole.

V slovenských farnostiach sa rozbieha program Amoris

Amoris pre manželov - je názov nového cyklu motivačných prednášok, na ktoré pozýva Miesto prijatia pre rodiny Rodinkovo z Belušských Slatín. Program Amoris pre manželov sa počas októbra uskutoční v 19. farnostiach na Slovensku, pričom každá z týchto farností je v inom okresnom meste, aby bol program na Slovensku čím dostupnejší manželom, ktorým na ich vzťahu záleží a chcú preň niečo urobiť. Na program je dá prihlásiť cez webstránku amoris.sk do 5. októbra.

Knižný dar pre pápeža o pastoračných aktivitách pre slovenské rodiny

Pápež František si zo Slovenska odniesol aj dar od slovenských rodín – knihu „Radosť z lásky na Slovensku“, ktorá vznikla z vďačnosti za dar apoštolskej exhortácie pápeža Františka Amoris laetitia (Radosť z lásky) i za jeho návštevu našej krajiny a slová povzbudenia, ktoré nám priniesol. Knihu v krásnom umeleckom spravovaní odovzdal pápežovi premiér SR Eduard Heger s rodinou, v mene predsedu Rady pre rodinu KBS vladyku Cyrila Vasiľa. Prezentáciu daru si môžete podrobne pozrieť v tejto reportáži i na stránke amoris.sk

Rok Rodiny Amoris Laetitia ako pozvanie rozvíjať kultúru stretnutia

„Rok rodiny Amoris laetitia vnímam ako pozvanie rozvíjať kultúru stretnutia s tou najbližšou osobou, ktorú mi Boh poslal do života – so svojím manželom. Tento a nielen tento rok beriem ako čas obnovy manželského vzťahu a starostlivosti oň, vzťahov v rodine a v širšom kontexte vzťahov s manželskými pármi, najmä s tými, čo prechádzajú ťažším obdobím.“ píše vo svojom článku Katarína Jančišinová na portáli Nové Mesto.

Misijná škola Karola Wojtylu pozýva na svoje formačné programy

Misijná škola Karola Wojtylu pozýva na svoje formačné programy: Formačný kurz teológie tela “Povolanie k láske” a na semestrálne akademicko-formačné programy: online program LÁSKA A ZODPOVEDNOSŤ a program TEOLÓGIA TELA. Viac informácií na stránke www.mskw.sk

Duchovná príprava pred návštevou pápeža ako príležitosť pre katechézy pápeža o rodine

Nie je náhodou, že pápež František prichádza na Slovensko práve v Roku Rodiny Amoris laetitia. Veľkou túžbou pápeža je pozvať každú rodinu na celom svete rozmýšľať nad bohatstvom exhortácie Amoris laetitia a uplatniť ho do života rodiny a Cirkvi. Jednoduchou pomôckou je projekt „10 videí Amoris laetitia“, ktoré vťahujú rodinu do podstaty, ktorou je a ktorú žije.

Celoslovenské stretnutie spolupracovníkov v kurzoch prípravy na manželstvo

Rada KBS pre rodinu pripravila Celoslovenské stretnutie spolupracovníkov v kurzoch prípravy na manželstvo (KPM) s podtitulom: podnety pre efektívnejšiu prípravu. Stretnutie je určené pre kňazov, animátorské manželské páry a lektorov, ktorí sa na organizácii kurzov podľa metodiky Rady KBS pre rodinu podieľajú v jednotlivých diecézach a farnostiach. Viac informácií a prihlásenie TU.