Sväté písmo v rodine, domácej cirkvi

Pozývame rodiny, aby na sviatok Zvestovania Pána, 25. marca, keď slávime vtelenie Božieho Slova, slávnostným úkonom postavili Sväté písmo na dôležité miesto vo svojej domácnosti.

Konferencia "Samospráva pre rodinu" 3. júna v Bratislave

Cieľom konferencie je poukázať na význam a možnosti regiónov, miest, obcí a lokálnych komunít pre vytváranie prorodinnej klímy, zároveň vytvoriť priestor pre sieťovanie celoslovenských a lokálnych aktérov, ktorým leží na srdci rodinná politika.

Tím Národného pochodu za život spustil registráciu dobrovoľníkov

Bratislava 22. mája 2019 (TK KBS) Organizátori Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave, budú počas akcie potrebovať pomoc asi tisícky dobrovoľníkov. Záujemcovia, ktorí chcú pomáhať, sa môžu oddnes prihlásiť na internetovej stránke pochodzazivot.sk. Registrovať sa za dobrovoľníka je možné on-line len vopred. Na mieste už táto možnosť nie je možná. Bližšie pokyny pošlú organizátori zaregistrovaným záujemcom.

Dikastérium zverejnilo tému Svetového stretnutia rodín vo Večnom meste

Rím 17. mája (RV) Už je známa téma budúceho Svetového stretnutia rodín, ktoré sa uskutoční v Ríme 23. - 27. júna 2021. Znie: „Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti“. Informovalo o tom Dikastérium pre laikov, rodinu a život. Dikastérium vysvetľuje, že výberom témy lásky v rodine ako povolania a cesty svätosti sa chce upozorniť na „hlboký a spásonosný zmysel rodinných vzťahov v každodennom živote“. Stretnutie v roku 2021 bude tematicky vychádzať z apoštolskej exhortácie Amoris laetitia, čítanej vo svetle témy povolania ku svätosti apoštolskej exhortácie Gaudete et exsultate.

Experti novozaloženého medzinárodného monitora rodiny začali prácu

Rím 16. mája (RV) Odborníci z rozličných krajín sveta na otázky rodiny sa v týchto dňoch zišli v Ríme na prvom stretnutí novozriadeného Medzinárodného monitora rodiny (Family International Monitor), ktorý bol založený v decembri 2018 za podpory Pápežského teologického inštitútu sv. Jána Pavla II. pre vedy o manželstve a rodine.

“V obci i meste, rodina na prvom mieste” je heslom Dňa rodiny 2019

“V obci i meste rodina na prvom mieste” - je hlavným heslom osláv Dňa rodiny. Zámerom organizátorov osláv je vyzdvihnúť dôležitosť lokálnych aktérov pre tvorbu pro-rodinnej atmosféry v spoločnosti. Miestna a regionálna samospráva disponuje množstvom kompetencií, vďaka ktorým môže vytvárať prostredie priateľské k rodine.